3 Nisan 2020 ,Cuma

Yönetim Kurulu

Dernek, 1994 yılında Sayın Prof. Dr. Rana KARABUDAK, Naci YILDIRIM ve babası Tahsin YILDIRIM, Gül GÜLEÇ ve eşi, Yavuz ve Sevim CAĞLAR, Şükran ERKUŞ ve eşi, Tülin SAÇLIOĞLU ve Cüneyt SAÇLIOĞLU, Oya YILMAZ, Aysel BATMAZ, İsmet YAZICI ve Güven SAK tarafından kurulmuştur. Ayrıca; başta Münevver BÖLÜKBAŞI olmak üzere, Semih ALİKAYA ve daha sonraki Yönetim Kurulu üyeleri özverili çalışmaları ile hep hatırlanacaklar…

Türkiye Multipl Skleroz Derneği Ankara Şubesi, MS hastalarının iş, aile ve sosyal yaşamında karşılaştıkları güçlüklere destek olmak amacıyla faaliyetlerini ara vermeden sürdürmektedir.

Türkiye Multipl Skleroz Derneği Ankara Şubesi;

  • 1994 Yılında kurulmuştur.
  • 21.01.1993 tarih ve 93-4054 Sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile “Kamu yararına dernek” statüsündedir.
  • Uluslar arası MS Dernekleri Federasyonu ( MSIF ) üyesidir.
  • Faaliyetlerinin tamamını gönüllü çalışanlar ile yürütmektedir.
  • Türkiye’nin ilk ve tek MS dergisi YAŞAMSAL Türkiye Multipl Skleroz Derneği Ankara Şubesi tarafından çıkarılmakta ve ücretsiz dağıtılmaktadır.

 

BAŞKAN-AŞIR NADAR

Aşır Nadar 1955 Konya-Ilgın doğumlu olup,ilk ve orta öğrenimlerini Konya-Ilgında tamamlamıştır.1980 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olmuştur.Yüksek öğrenimini tamamlarken aynı zamanda Gümrük Tekel Bakanlığı Ankara Gümrükler Muhafaza Baş Müdürlüğünde Gümrük Muhafaza Memuru olarak çalışmıştır.1982 yılından itibaren Tarım Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüklerinde Hayvancılık Şefi olarak çalışmıştır.1992-2003 yılları arasında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde Tarım İl müdürlüklerinde görev almıştır.2003-2015 yılları arası Ankara Tarım Alet ve Makine test merkezi müdür yardımcılığı görevinde yer alarak 2015 yılında emekli olmuştur.Hala Ankara’da ikamet etmekte olup,Türkiye MS derneği Ankara Şubesinde  12 yıldır yönetim kurulunda vermiş olduğu hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürmektedir.

 

BAŞKAN YARDIMCISI-NURÜNNİSA USUL

Doç. Dr. Nurinnisa Usul, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1967 yılında Lisans ve 1969 yılında Yüksek Lisans derecelerin aldıktan sonra Purdue Üniversitesi (ABD)’den 1973 yılında Doktora derecesini almıştır.Uzun yıllardır Türkiye MS derneği Ankara Şubesinde Yönetim kurulunda yer almış olup,halen Türkiye MS derneği Ankara Şubesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermektedir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ-SEVGİ MERMER

1962 doğumlu olan Sevgi Mermer 1973 yılında Ankara Mimar Kemal İlkokulu,1976 yılında Ankara Mimar Kemal İlkokulu,1999 yılında Ankara Mimar Kemal Lisesinden mezun olmuştur.Yükseköğrenimini 1991 yılında Anadolu Üniversitesi İş idaresi bölümünde tamamlamıştır.Başbakanlık’tan emekli olan Sevgi Mermer uzun yıllar Türkiye MS derneği Ankara Şubesi’nde gönüllü olarak Hobi gruplarında hizmet vermiştir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ-HAVVA SAYGI AYDIN

1982 yılı  KDZ.-Ereğli doğumlu olan Havva Saygı Aydın İlk-orta ve Lise öğrenimini KDZ.Ereğli’de tamamlamıştır.Anadolu Üniversite İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra Finans sektöründe 8 yıl faaliyet göstermiş olup,1 yıl Şhanghai-Çin’de Fudan Üniversitesinde Çince eğitimi almıştır.Finans sektöründe ki iş hayatını sonlandırdıktan sonra, Vivekananda Yoga Üniversitesinde Yoga Eğitmenliği programından mezun olmuştur.Aynı üniversitesinin Hamilelik Yogası programınıda bitirmiştir.Ayrıca Yoga Alliance sertikifa programı ile Herkes İçin Spor Federasyonunun Yoga Antrenörlüğü Sertifika Programlarını da tamamlamıştır.Türkiye MS Derneği Ankara Şubesi’nde  gönüllü olarak MS hastalığına yönelik düzenlediği yoga terapi programına hali hazırda devam etmektedir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ-ZEYNEP GÜNER

Ankara Olgunlaşma Enstitüsü mezunu olan Zeynep Güner Türkiye MS Derneği Ankara Şubesinde uzun yıllar gönüllü olarak hizmet vermiştir.

 

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ – Yrd. Doç. Dr. Dilek Demirtepe Saygılı

2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümünü, 2008 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını, 2013 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Doktora Programını tamamlamıştır. Halen Atılım Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. 2011 yılından bu yana MS Derneği Ankara Şubesinde MSli bireyler ve aileleri ile stresle baş etme, sağlıklı iletişim, MS’e uyum gibi konularda grup psikoeğitim ve psikoterapi programları yürütmektedir.

 

YÖNETİM KURULU ÜYESİ – Uzm. Fzt. Barış ÇETİN

Doğum tarihi ve yeri : 19.02.1990 – Trabzon

İletişim:  bariscetin@hacettepe.edu.tr

Eğitim Bilgileri:

Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, 2013

Yüksek Lisans: Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, 2016

İş durumu: 2013 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Reh. Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışıyor.

Çalışma Alanları: Nörolojik rehabilitasyon

Yabancı Dil Bilgisi : İyi seviyede İngilizce