6 Nisan 2020 ,Pazartesi

ZİRVE’de MS

,

Derneğimizin 25. Kuruluş yıldönümü nedeniyle MS de farkındalık yaratmak için,

ALADAĞLARDA 2 GÜNDE 3 ZİRVE
Zirve tırmanışı içinAnkara’dan 11 sporcu ile hareket ettik ve Niğde’den bu faaliyet için bize destek olacak Ramazan BOZKURT’u da alarak Aladağların yolunu tuttuk. Aladağlar Niğde, Adana ve Kayseri illeri sınırları içerisinde yer alan Torosların bir dağ silsilesidir. , Madadost (MaviDağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) Derneğinden faaliyetimizi organize eden Halil İbrahim ÇELİK ve ben Sadık ERYILDIRIM’ın katılımıyla 12 sporcu ile faaliyetimize başladık. Bufaaliyeti TürkiyeMultipl Skleroz Derneği adına gerçekleştirdim. Hepgözardı edilen ve hastalığı yaşayan ailelerin dışında sorunların bilinmediği hastalıklardan biri olan Ms hastalığına bir farkındalık yaratmak ve kamuoyunun ilgisini bu konuya çekmek adına bu faaliyeti gerçekleştirdim. Bu etkinlikte bana yardımcı olan arkadaşlarıma ve sosyal projelerin yanında yer alan Madadost kulübüne teşekkür ederim.
6 TEMMUZ 2019-CUMARTESİ
YILDIZBAŞI DAĞI (3480 m) ve ÇAĞALINBAŞI DAĞI(3624 m) TIRMANIŞI
6 temmuz 2019 Cumartesi sabahı Arpalık pınardan başlayan faaliyetimiz Ardından hiç vakit kaybetmeden Yıldızbaşı dağı ve Çağalınbaşı dağına zirve tırmanışımıza başladık.
7 Temmuz 2019 günü KÜÇÜKDEMİRKAZIK DAĞI TIRMANIŞI
Çağalin oba yeri kampında 2900 metrelerde başlayan yürüyüşümüz, Demirkazık zirveler arası belden devam ederek, doğu bacası tırmanış bölgesine ulaştık. Rota çok kalabalıktı İstanbuldan DAG kulübü ve AnkaradanMadadost ve Pars olmak üzere 3 kulüp aynı rotadaydı.