BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI

“Yol ArkadaşıMSın” kampanyası dahilinde düzenlenen paylaşım toplantıları, her ayın 2. Cumartesi günü 13:30’da Ankara’da düzenlenmektedir. Bu toplantılarda kendini tanıma, zorluklarla ve stresle baş etme, kabullenme gibi temalarda, konularının uzmanı hekim ve psikologlarca bilgilendirme yapılmaktadır. İnteraktif bir içerikle gerçekleşen bu toplantılara katılım herkese açık olup toplantının yeri ve tarihi ile ilgili olarak Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

BİLİMSEL TOPLANTILAR

Mayıs ayının üçüncü haftası Türkiye MS Haftası, son çarşambası ise Dünya MS Günü olarak çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu çerçevede Multipl Skleroz hakkında, hastaları, hasta yakınlarını ve toplumu bilgilendirmek için geniş bir yelpazeyi kapsayan uzmanların (nörologlar, fizyoterapistler, diyetisyenler, psikologlar) katılımıyla yılda bir kez mayıs ayı içinde bilimsel toplantı düzenlenmektedir.

SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ

Psikoterapi Seansları : MS te ruh sağlığının iyi olması hastalığın seyri açısından büyük önem taşımaktadır. Bunun bilincinde olan gönüllü psikologlar tarafından MS hastaları ve yakınlarına iki haftada bir gerçekleştirilen ücretsiz grup psikoterapi seansları düzenlenmektedir. Bu seanslarda zamanı planlama, yaşam önceliklerini düzenleme, etkili iletişim, stresle baş etme, yorgunlukla mücadele, kaygıyı azaltma, nefes kontrolü gibi temalarda paylaşımlarda bulunulmaktadır.

Yoga Seansları: MS’te düzenli ve çok yorulmadan yapılan hareketin önemi bilimsel çevrelerce kabul görmüştür. Ancak spor merkezlerinde yapılan uygulanmaların MS’li bireyler açısından yüksek tempo içermesinden kaynaklı,  son yıllarda tüm dünyada uzmanlar tarafından MS’li bireylere tavsiye edilen yoga uygulamaları ile vücudun hareket ve nefes kapasitesi artırılmaktadır. Haftanın iki günü Derneğimizde gerçekleştirilen yoga seansları ile MS hastaları ve yakınlarına yoganın bu eşsiz faydalarından yararlanma imkânı sunulmaktadır. Seansların saat ve yerine ilişkin olarak Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hobi Grubu : Haftada bir gün  kermes faaliyetleri için dernek çatısı altında buluşuyoruz. Çalışmaların içeriğine ilişkin olarak Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Ziyaretleri : MS’li dostlarımızın günlerini daha verimli ve mutlu geçirmesini sağlamak, yaşam kalitelerini arttırabilmek ve MS’lilere ve yakınlarına destek olabilmek için bize ulaşamayan hastalarımıza ev ziyaretinde bulunmaktayız. Gerek gönüllü olarak ziyaretlere katılmak istemeniz, gerekse evinize ziyaret gerçekleştirilmesini istemeniz halinde Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çay Saatleri : MS’lilerin sosyal hayattan kopmamaları ve iyi vakit geçirebilmeleri için çay saatleri düzenliyoruz. Bu organizasyonların içinde düzenleyici veya katılımcı olarak yer almayı arzu ederseniz Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

DİĞER AKTİVİTELERİMİZ

Üyelerimizin sosyalleşmesi, dostluk ve dayanışmalarını geliştirmek amacıyla sinema, tiyatro gibi çeşitli kültürel etkinlikler, geziler ve geceler düzenlenmektedir. Bu organizasyonların içinde düzenleyici veya katılımcı olarak yer almayı arzu ederseniz Şube ofisimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.